Toimistotilan sisustussuunnittelu Essence of Humanity on suunnittelustudiolle luotu toimistosisustus entiseen liiketilaan. Suurin osa alkuperäisestä pohjaratkaisusta on säilytetty, mukaan lukien retrohenkinen laikukas seinä. Musta, harmaa ja ruskea sävymaailma yhdistyy terrazzomaiseen laattalattiaan, pehmeisiin puupintoihin sekä siisteihin teräsyksityiskohtiin. Näyttelyseinällä esitellään studion töitä liukuvärisen seinämaalauksen vieressä. Suuret ikkunat ja uritettu lasi erottavat työskentelyalueen, kokoustilan ja terassin toisistaan – terassilla tummat kattopaanut, kivi ja kasvit muodostavat rauhallisen puutarhan.
Projektin nimi : Essence of Humanity, Suunnittelijoiden nimi : Tsung Yen Feng, Jou An Chen, Asiakkaan nimi : Hummer Interior Design.
Tämä upea muotoilu on voittanut pronssisen suunnittelupalkinnon arkkitehtuuri-, rakennus- ja rakennesuunnittelukilpailussa. Sinun pitäisi ehdottomasti nähdä pronssipalkittujen suunnittelijoiden suunnittelusalkku löytääksesi monia muita uusia, innovatiivisia, omaperäisiä ja luovia arkkitehtuuri-, rakennus- ja rakennesuunnittelutöitä.