Suunnittelulehti
Suunnittelulehti
Näyttelytilan sisustussuunnittelu

Suhe Century

Näyttelytilan sisustussuunnittelu Suhe Century on Kiinassa sijaitseva näyttelytila, joka on suunniteltu asuintilan sisustukseksi. 498 neliömetrin tila on jaettu juhlavaan sisäänkäyntiin, seurustelutiloihin, perheen alueisiin ja yksityisiin vetäytymistiloihin, joita yhdistää jatkuva kulkureitti. Sametti, marmori, metalli ja kullatut pinnat yhdistyvät mittatilaustyönä suunniteltuihin huonekaluihin. Integroitu valaistus tukee kutakin toimintoa ja yhtenäistää pohjaratkaisun. Sisäänkäynnissä on teksturoitua seinätaidetta, pilvikuvioinen konsolipöytä ja marmorielementtejä. Modulaarinen sohva ja pyöreä pöytä ankkuroivat pääasiallisen oleskelualueen. Suunnittelu yhdistää modernin ylellisyyden itämaiseen eleganssiin.

Projektin nimi : Suhe Century, Suunnittelijoiden nimi : CoCo Chan, Asiakkaan nimi : IW&BW.

Suhe Century Näyttelytilan sisustussuunnittelu

Tämä upea muotoilu on voittanut pronssisen suunnittelupalkinnon arkkitehtuuri-, rakennus- ja rakennesuunnittelukilpailussa. Sinun pitäisi ehdottomasti nähdä pronssipalkittujen suunnittelijoiden suunnittelusalkku löytääksesi monia muita uusia, innovatiivisia, omaperäisiä ja luovia arkkitehtuuri-, rakennus- ja rakennesuunnittelutöitä.

Päivän suunnittelu

Upea muotoilu. Hyvä muotoilu. Paras muotoilu.

Hyvät mallit luovat arvoa yhteiskunnalle. Joka päivä esittelemme erityisen suunnitteluprojektin, joka osoittaa suunnittelun huippuosaamista. Tänään meillä on ilo esitellä palkittu muotoilu, jolla on positiivinen vaikutus. Meillä on päivittäin enemmän hienoja ja inspiroivia malleja. Vieraile joka päivä joka päivä nauttiaksesi uusista hyvistä suunnittelutuotteista ja projekteista maailman parhaimmilta suunnittelijoilta.