Suunnittelulehti
Suunnittelulehti
Maustesetti

Crystallar

Maustesetti Maustesetti sisältää kaksi ruostumattomasta teräksestä valmistettua shakeria ja yhden sementtipidikkeen. Shakerit ovat kristallipilarin muotoisia, ja niitä käytetään kaikille luonnollisille mineraali- tai yrttimausteille. Jokainen shaker on kiillotettu raikkaalla peilipinnalla. Suunnittelun inspiraatio on kristalliklusterista, kolme shakeria havaitaan yksittäin kristallipylvänä kuusikulmainen prisma, asettamalla ne yhteen pidikkeeseen luoden miniatyyrin kuten kristalliklusterin. Muotoilu ilmaisee käsitteen kaikkien elämien muodostumisesta luonnossa, luonnonvarat hoitavat eläviä olentoja ja rikastavat myös ihmisten elämää.

Projektin nimi : Crystallar, Suunnittelijoiden nimi : Oi Lin Irene Yeung, Asiakkaan nimi : Derangedsign Co. Limited.

Crystallar Maustesetti

Tämä hyvä muotoilu on suunnittelupalkinnon voittaja pakkaussuunnittelukilpailussa. Sinun pitäisi ehdottomasti nähdä palkitun suunnittelijoiden suunnittelusalkku löytääksesi monia muita uusia, innovatiivisia, alkuperäisiä ja luovia pakkaussuunnitteluteoksia.

Päivän suunnitteluhaastattelu

Haastattelut maailmankuulujen suunnittelijoiden kanssa.

Lue viimeisimmät haastattelut ja keskustelut suunnittelusta, luovuudesta ja innovaatioista muotoilutoimittajan ja maailmankuulujen suunnittelijoiden, taiteilijoiden ja arkkitehtien välillä. Tutustu kuuluisien suunnittelijoiden, taiteilijoiden, arkkitehtien ja keksijöiden uusimpiin suunnitteluprojekteihin ja palkittuihin malleihin. Löydä uusia näkemyksiä luovuudesta, innovaatioista, taiteista, suunnittelusta ja arkkitehtuurista. Tutustu upeiden suunnittelijoiden suunnitteluprosesseihin.