Suunnittelulehti
Suunnittelulehti
Huonekalukokoelma

Cornices

Huonekalukokoelma Cornices on huonekalukokoelma, joka on saanut inspiraationsa perinteisen kiinalaisen arkkitehtuurin räystäistä. Kokoelmaan kuuluu istuin, kukkateline, palatsilamppu ja kaappihylly. Jokainen kappale on valmistettu pohjoisamerikkalaisesta mustasta pähkinäpuusta ja liitetty perinteisin tappiliitosrakentein. Kaareva räystäsmuoto antaa huonekaluille kolmiulotteisen ja kerroksellisen ilmeen. Liitokset on muotoiltu leikkaamalla, kaivertamalla ja hiomalla, ja ne takaavat lujuuden ja kestävyyden. Kokoelma tuo perinteisen kiinalaisen estetiikan moderneihin sisätiloihin.

Projektin nimi : Cornices, Suunnittelijoiden nimi : Wei Jingye / 魏靖野, Asiakkaan nimi : Lu Xun Academy of Fine Arts.

Cornices Huonekalukokoelma

Tämä hämmästyttävä muotoilu on hopea-suunnittelupalkinnon voittaja muodin, vaatteiden ja vaatteiden suunnittelukilpailussa. Sinun pitäisi ehdottomasti nähdä hopeapalkittujen suunnittelijoiden suunnitteluportfolio löytääksesi monia muita uusia, innovatiivisia, omaperäisiä ja luovia muoti-, vaatetus- ja vaatesuunnittelutöitä.

Päivän suunnittelutiimi

Maailman parhaat suunnittelutiimit.

Joskus tarvitset erittäin suuren joukon lahjakkaita suunnittelijoita keksimään todella upeita malleja. Joka päivä meillä on oma palkittu innovatiivinen ja luova suunnittelutiimi. Tutustu ja löydä alkuperäisen ja luovan arkkitehtuurin, hyvän suunnittelun, muodin, graafisen suunnittelun ja suunnittelustrategian projekteja suunnittelutiimiltä ympäri maailmaa. Saada inspiraatiota isojen suunnittelijoiden alkuperäisistä teoksista.