Kypärä Coziro on kypärä, joka on suunniteltu sähköajoneuvojen kuljettajille. Yläosassa on säädettävä kattoluukku, jossa on 25 tuuletusaukkoa kahdeksaan suuntaan ja kaksi avausasentoa, joten ilmavirtaus voidaan säätää vuodenajan ja sään mukaan. Kun kattoluukku on suljettu, tiivistysrakenne estää sadeveden pääsyn sisään. Kaksoisvisiirirakenne ja urheiluautojen viistoperästä inspiroitunut virtaviivainen kuori vähentävät ilmanvastusta ja melua. Kypärä on valmistettu ABS-kuoresta, sisäpuolisesta EPS-vaahdosta, polykarbonaattivisiireistä ja kosteutta imevästä Coolmax-vuorauksesta. Lopputuloksena on kevyt ja viileämpi kypärä pitkillä ajomatkoilla.
Projektin nimi : Coziro, Suunnittelijoiden nimi : Hangzhou Bee Sports Co., Ltd., Asiakkaan nimi : Hangzhou Bee Sports Co., Ltd..
Tämä upea muotoilu on voittanut pronssisen suunnittelupalkinnon arkkitehtuuri-, rakennus- ja rakennesuunnittelukilpailussa. Sinun pitäisi ehdottomasti nähdä pronssipalkittujen suunnittelijoiden suunnittelusalkku löytääksesi monia muita uusia, innovatiivisia, omaperäisiä ja luovia arkkitehtuuri-, rakennus- ja rakennesuunnittelutöitä.