Suunnittelulehti
Suunnittelulehti
Sekakäyttörakennus

Anahita

Sekakäyttörakennus Anahita Factory on sekakäyttörakennus, joka sijaitsee teollisuuskaupungissa Teheranissa, Iranissa. Rakennus kattaa 2500 neliömetriä kolmessa kerroksessa. Katutasossa sijaitsevat työntekijöiden lepotilat, ensimmäisessä kerroksessa toimistot ja toisessa kerroksessa johdon tilat, majoitustilat, hotelli sekä uima-allas. Keskeinen sisäpiha vihreine alueineen ja vesielementteineen yhdistää kaikki käyttäjät, kun taas jokaisella toiminnolla on oma erillinen sisäänkäyntinsä. Muoto seuraa brändistä sekä perinteisestä persialaisesta arkkitehtuurista ammennettuja linjoja. Betonia käytettiin kattojen ja ulkokuoren rakentamiseen.

Projektin nimi : Anahita, Suunnittelijoiden nimi : Shahram Shir, Asiakkaan nimi : SHahrASHir.

Anahita Sekakäyttörakennus

Tämä upea muotoilu on voittanut pronssisen suunnittelupalkinnon arkkitehtuuri-, rakennus- ja rakennesuunnittelukilpailussa. Sinun pitäisi ehdottomasti nähdä pronssipalkittujen suunnittelijoiden suunnittelusalkku löytääksesi monia muita uusia, innovatiivisia, omaperäisiä ja luovia arkkitehtuuri-, rakennus- ja rakennesuunnittelutöitä.

Päivän suunnittelutiimi

Maailman parhaat suunnittelutiimit.

Joskus tarvitset erittäin suuren joukon lahjakkaita suunnittelijoita keksimään todella upeita malleja. Joka päivä meillä on oma palkittu innovatiivinen ja luova suunnittelutiimi. Tutustu ja löydä alkuperäisen ja luovan arkkitehtuurin, hyvän suunnittelun, muodin, graafisen suunnittelun ja suunnittelustrategian projekteja suunnittelutiimiltä ympäri maailmaa. Saada inspiraatiota isojen suunnittelijoiden alkuperäisistä teoksista.