Suunnittelulehti
Suunnittelulehti
Asuinsisustussuunnittelu

Ode to Everything

Asuinsisustussuunnittelu Ode to Everything on 99 neliömetrin kokoinen asuinsisustussuunnittelu Kaohsiungissa, Taiwanissa. Luonnon elementit tuodaan sisätiloihin elämän vertauskuvana. Asunto sijaitsee ylemmässä kerroksessa, josta avautuu näkymä Pohjois-Dawu-vuorelle, joten kaarevat muodot muotoilevat kattoa ja lattiaa. Marmori, täyspuu, kvartsilaatta ja rauta yhdistyvät maanläheisiin väreihin ja puhtaan valkoisiin sävyihin. Sateenkaarihohtoinen lasiseinäke rajaa eteisen ja päästää valon läpi. Ruokailuhuoneen hiekkapuhallettuun lasiin on kuvattu heksagrammeja. Pohjaratkaisu antaa valolle, näkymille ja ilmalle mahdollisuuden liikkua vapaasti.

Projektin nimi : Ode to Everything, Suunnittelijoiden nimi : Tsung Lin Tsai, Asiakkaan nimi : Zhimo Design.

Ode to Everything Asuinsisustussuunnittelu

Tämä hyvä muotoilu on suunnittelupalkinnon voittaja pakkaussuunnittelukilpailussa. Sinun pitäisi ehdottomasti nähdä palkitun suunnittelijoiden suunnittelusalkku löytääksesi monia muita uusia, innovatiivisia, alkuperäisiä ja luovia pakkaussuunnitteluteoksia.

Päivän suunnittelu

Upea muotoilu. Hyvä muotoilu. Paras muotoilu.

Hyvät mallit luovat arvoa yhteiskunnalle. Joka päivä esittelemme erityisen suunnitteluprojektin, joka osoittaa suunnittelun huippuosaamista. Tänään meillä on ilo esitellä palkittu muotoilu, jolla on positiivinen vaikutus. Meillä on päivittäin enemmän hienoja ja inspiroivia malleja. Vieraile joka päivä joka päivä nauttiaksesi uusista hyvistä suunnittelutuotteista ja projekteista maailman parhaimmilta suunnittelijoilta.