Suunnittelulehti
Suunnittelulehti
Teahuoneen sisustussuunnittelu

Hand Made Nanning Mixc

Teahuoneen sisustussuunnittelu Hand Made Nanning Mixc on 130 neliömetrin teehuoneen sisätila Nanningissa. Tila on jaettu ruokailualueeseen, keittiöön, sähköhuoneeseen, avokeittiöön ja käytävään. Täysin avoin valmistusalue antaa asiakkaille mahdollisuuden nähdä perinteiset valmistusmenetelmät juomiensa nauttimisen ohella. Sylinterimäiset muodot, kaareva keskinäyttö ja riippuvat muodot ohjaavat liikettä ja rikastuttavat valon ja varjon leikkiä. Suunnittelussa on käytetty vaaleaa puuta, harmaata luonnonmarmoria, pesuhiekkakiveä, maalia ja pronssia valkoisen ollessa hallitseva sävy. Suunnittelu tuo mieleen perinteisten räystäiden rauhallisuuden.

Projektin nimi : Hand Made Nanning Mixc, Suunnittelijoiden nimi : Denver Hsu, Asiakkaan nimi : XDH Design.

Hand Made Nanning Mixc Teahuoneen sisustussuunnittelu

Tämä upea muotoilu on voittanut pronssisen suunnittelupalkinnon arkkitehtuuri-, rakennus- ja rakennesuunnittelukilpailussa. Sinun pitäisi ehdottomasti nähdä pronssipalkittujen suunnittelijoiden suunnittelusalkku löytääksesi monia muita uusia, innovatiivisia, omaperäisiä ja luovia arkkitehtuuri-, rakennus- ja rakennesuunnittelutöitä.

Päivän suunnittelu

Upea muotoilu. Hyvä muotoilu. Paras muotoilu.

Hyvät mallit luovat arvoa yhteiskunnalle. Joka päivä esittelemme erityisen suunnitteluprojektin, joka osoittaa suunnittelun huippuosaamista. Tänään meillä on ilo esitellä palkittu muotoilu, jolla on positiivinen vaikutus. Meillä on päivittäin enemmän hienoja ja inspiroivia malleja. Vieraile joka päivä joka päivä nauttiaksesi uusista hyvistä suunnittelutuotteista ja projekteista maailman parhaimmilta suunnittelijoilta.