Suunnittelulehti
Suunnittelulehti
Pakkaus

The Wine Barrel Classic

Pakkaus Suunnittelijat esittelivät viinitynnörin sen luonnollisessa ympäristössä, tynnyrinä. He käyttivät viininmaistelun koodeja (kellari, tynnörit, virtaukset) ja rikkoivat pullotettua viiniä koskevat stereotypiat suunnittelemalla pakkauksen siten, että Viinitynnöri välittää suoraan tynnyristä otetun viinin laadun ja kumosi vakiintuneen käsityksen siitä, että hyvä viini voi olla vain lasiastiassa.

Projektin nimi : The Wine Barrel Classic, Suunnittelijoiden nimi : Antonia Skaraki, Asiakkaan nimi : THE WINE BARREL.

The Wine Barrel Classic Pakkaus

Tämä hyvä muotoilu on suunnittelupalkinnon voittaja pakkaussuunnittelukilpailussa. Sinun pitäisi ehdottomasti nähdä palkitun suunnittelijoiden suunnittelusalkku löytääksesi monia muita uusia, innovatiivisia, alkuperäisiä ja luovia pakkaussuunnitteluteoksia.

Päivän suunnitteluhaastattelu

Haastattelut maailmankuulujen suunnittelijoiden kanssa.

Lue viimeisimmät haastattelut ja keskustelut suunnittelusta, luovuudesta ja innovaatioista muotoilutoimittajan ja maailmankuulujen suunnittelijoiden, taiteilijoiden ja arkkitehtien välillä. Tutustu kuuluisien suunnittelijoiden, taiteilijoiden, arkkitehtien ja keksijöiden uusimpiin suunnitteluprojekteihin ja palkittuihin malleihin. Löydä uusia näkemyksiä luovuudesta, innovaatioista, taiteista, suunnittelusta ja arkkitehtuurista. Tutustu upeiden suunnittelijoiden suunnitteluprosesseihin.