Suunnittelulehti
Suunnittelulehti
Arkkitehtoninen julkisivuvalaistus

One Excellence Phase II

One Excellence Phase II Arkkitehtoninen julkisivuvalaistus

Arkkitehtoninen julkisivuvalaistus One Excellence Phase II on arkkitehtoninen julkisivuvalaistussuunnitelma suurelle liikekiinteistökompleksille Shenzhenissä, Kiinassa. Rakennus on noin 300 metriä korkea ja verhoiltu lasiverhoseinillä. Valaistukseen valittiin yksinkertainen valkoinen valo, jolla haluttiin korostaa tornin rakennetta. Räätälöidyt valaisimet piilotettiin ja upotettiin verhoseinän sisään valon suunnan hallitsemiseksi. Pystysuuntainen ja limittäinen valo luo uudelleen sen valon ja varjon kuvion, jonka auringonvalo muodostaa päivän aikana. Tulos antaa rakennukselle rauhallisen ja rytmikkään ilmeen yöaikaan.

Projektin nimi : One Excellence Phase II, Suunnittelijoiden nimi : Yanchih Wang, Asiakkaan nimi : GD Lighting Design.

One Excellence Phase II Arkkitehtoninen julkisivuvalaistus

Tämä loistava muotoilu on voittanut pronssipalkinnon valaistustuotteiden ja -kiinteistöjen muotoilukilpailussa. Sinun kannattaa ehdottomasti tutustua pronssipalkinnon voittaneiden suunnittelijoiden suunnittelusalkkuun, josta löydät monia muita uusia, innovatiivisia, omaperäisiä ja luovia valaistustuotteiden ja valaisimien suunnittelutöitä.

Päivän suunnittelutiimi

Maailman parhaat suunnittelutiimit.

Päivän suunnittelutiimi

Joskus tarvitset erittäin suuren joukon lahjakkaita suunnittelijoita keksimään todella upeita malleja. Joka päivä meillä on oma palkittu innovatiivinen ja luova suunnittelutiimi. Tutustu ja löydä alkuperäisen ja luovan arkkitehtuurin, hyvän suunnittelun, muodin, graafisen suunnittelun ja suunnittelustrategian projekteja suunnittelutiimiltä ympäri maailmaa. Saada inspiraatiota isojen suunnittelijoiden alkuperäisistä teoksista.

Mainosta suunnitteluasi