Suunnittelulehti
Suunnittelulehti
Lamppu

the Light in the Bubble

the Light in the Bubble Lamppu

Lamppu Kuplan valo on moderni hehkulamppu Edisonin hehkulangan Edisonin hehkulampun muistoksi. Tämä on plexiglas-arkin sisään sovitettu led-valonlähde, leikattu laserilla hehkulampun muodon kanssa. Polttimo on läpinäkyvä, mutta kun kytket valon päälle, näet hehkulangan ja lampun muodon. Sitä voidaan käyttää kuten riippuvalaisinta tai korvaamaan perinteinen lamppu.

Projektin nimi : the Light in the Bubble, Suunnittelijoiden nimi : Andrea Ciappesoni, Asiakkaan nimi : Ciappesoni lighting+design.

the Light in the Bubble Lamppu

Tämä upea muotoilu on voittanut hopeisen muotoilupalkinnon valaistustuotteiden ja valaisimien muotoilukilpailussa. Sinun kannattaa ehdottomasti tutustua hopeapalkinnon voittaneiden suunnittelijoiden suunnitteluportfolioon, josta löydät monia muita uusia, innovatiivisia, alkuperäisiä ja luovia valaistustuotteita ja valaisimien suunnittelutöitä.

Päivän suunnittelulegenda

Legendaariset suunnittelijat ja heidän palkitut teoksensa.

Päivän suunnittelulegenda

Designlegendit ovat erittäin kuuluisia suunnittelijoita, jotka tekevät maailmaltamme paremman paikan hyvillä malleillaan. Löydä legendaariset suunnittelijat ja heidän innovatiiviset tuotemallinsa, alkuperäiset taideteoksensa, luova arkkitehtuuri, erinomaiset muotisuunnittelut ja suunnittelustrategiat. Nauti ja tutustu palkittujen suunnittelijoiden, taiteilijoiden, arkkitehtien, keksijöiden ja tuotemerkkien alkuperäisiin suunnitteluteoksiin ympäri maailmaa. Inspiraatio luovista malleista.

Mainosta suunnitteluasi