Langaton laturi Simple on langaton laturi, joka on suunniteltu lataamaan useita elektronisia laitteita samanaikaisesti. Joustava alusta on valmistettu nailonkankaasta ja sen sisällä on monikelamatriisi, joten puhelimen voi asettaa mihin tahansa kohtaan pinnalla. Rullarakenne ja irrotettava latausmoduuli mahdollistavat laturin rullaamisen kokoon ja helpon säilytyksen. Ennen käyttöä rulla kytketään virtalähteeseen, joka säätää ja jakaa jännitetasot eri laitteille. Latauksen jälkeen rulla vedetään loppuun asti, jolloin se kelautuu automaattisesti takaisin.
Projektin nimi : Simple, Suunnittelijoiden nimi : Yong Zhang, Asiakkaan nimi : Liaoning Petrochemical University(School of Art and Design).
Tämä upea muotoilu on voittanut hopeapalkinnon digitaalisten ja elektronisten laitteiden muotoilukilpailussa. Varmasti kannattaa tutustua hopeapalkittujen suunnittelijoiden suunnitteluportfolioon, josta löytyy monia muita uusia, innovatiivisia, alkuperäisiä ja luovia digitaalisia ja elektronisia laitesuunnitelmia.