Suunnittelulehti
Suunnittelulehti
Lattiavalaisin

Cling

Cling Lattiavalaisin

Lattiavalaisin Cling on Robert Dabin lattiavalaisin. Lattialevystä nouseva pylväs kietoutuu saumattomasti ohuesta, halkaisijaltaan 55 cm:n alumiiniprofiilista tehdyn tahrattoman LED-renkaan ympärille. Pylvään ja valorengasta pitävän rungon välisellä alueella on joustava osa. Tämä mahdollistaa renkaan vapaan siirtämisen tai kallistamisen ja siten valaisimen ulkonäön mukauttamisen sen' ympärillä. Robert rakensi lampun vakautta ajatellen – raskaat alateräsosat ja ylemmät alumiiniosat painavat vain 2,5 kg.

Projektin nimi : Cling, Suunnittelijoiden nimi : Dabi Robert, Asiakkaan nimi : Robert Dabi Graphic and Product Design.

Cling Lattiavalaisin

Tämä erinomainen muotoilu on voittanut kultaisen muotoilupalkinnon valaistustuotteiden ja valaisinten muotoilukilpailussa. Varmasti kannattaa tutustua kultaisten palkintojen voittaneiden suunnittelijoiden design-portfolioon, josta löydät monia muita uusia, innovatiivisia, alkuperäisiä ja luovia valaisintuotteiden ja valaisinten suunnitteluteoksia.

Päivän suunnittelulegenda

Legendaariset suunnittelijat ja heidän palkitut teoksensa.

Päivän suunnittelulegenda

Designlegendit ovat erittäin kuuluisia suunnittelijoita, jotka tekevät maailmaltamme paremman paikan hyvillä malleillaan. Löydä legendaariset suunnittelijat ja heidän innovatiiviset tuotemallinsa, alkuperäiset taideteoksensa, luova arkkitehtuuri, erinomaiset muotisuunnittelut ja suunnittelustrategiat. Nauti ja tutustu palkittujen suunnittelijoiden, taiteilijoiden, arkkitehtien, keksijöiden ja tuotemerkkien alkuperäisiin suunnitteluteoksiin ympäri maailmaa. Inspiraatio luovista malleista.

Mainosta suunnitteluasi