Pullotetun veden pakkaus Lifewtr Series 7 Art Through Technology on pullotetun veden pakkaussarja, joka esittelee taiteen ja teknologian parissa toimivien tekijöiden töitä. Pullojen etiketit kantavat kolmen nousevan taiteilijan teoksia. Teknologia laajentaa mahdollisuuksien rajoja taiteessa ja muotoilussa, ja yhdeksänkymmentäkaksi prosenttia taideorganisaatioista on samaa mieltä siitä, että teknologia on tehnyt taiteesta osallistavamman kokemuksen, mikä auttaa monipuolistamaan yleisöjä. Sarja muuttaa jokaisen pullon uuden teoksen pinnaksi ja antaa laajempaa näkyvyyttä työskenteleville tekijöille.
Projektin nimi : Lifewtr Series 7: Art through Technology, Suunnittelijoiden nimi : PepsiCo Design and Innovation, Asiakkaan nimi : PepsiCo Design and Innovation.
Tämä poikkeuksellinen muotoilu on voittanut platinasuunnittelupalkinnon pakkaussuunnittelukilpailussa. Sinun tulisi ehdottomasti nähdä platinapalkittujen suunnittelijoiden suunnitteluportfolio löytääksesi monia muita uusia, innovatiivisia, alkuperäisiä ja luovia pakkaussuunnittelutöitä.